درباره رای درس   

 درباره رای‏ درس

رای ‏درس نرم افزار موبایلی می‏ باشد که در حال حاضر نسخه اندروید آن منتشر شده است. رای‏ درس در واقع کتابخانه ای از فیلم‏ های آموزشی در مقطع دبیرستان بر بستر شبکه 3G رایتل می ‏باشد که امکان تماشای فیلم‏ های آموزشی رایادرس را که با سبکی نو و پیشرو تولید شده است، فراهم می‏ آورد.

 فیلم های آموزشی رای ‏درس

فیلم‏ های آموزشی رای ‏درس، با ارائه ی روشی نوین و خلاقانه در تولید محتواهای آموزشی، پاسخگوی نیاز دانش آموزان دبیرستانی است.  با استفاده از شیوه ی چندرسانه ای رای‏ درس، به راحتی می‏ توانید یادگیری کوتاه مدت را به یادگیری بلندمدت تبدیل نمایید. این روش مبتنی بر SPLیا همان آموزش خود-آهنگ (Self-Paced Learning) است که شاه کلید گمشده ای در فرایند ارتقاء دانش و معلومات دانش آموزان است. فیلم‏ های آموزشی رای‏ درس مبتنی بر به کار گرفتن بیشتر حواس (بصورت کمی و کیفی) در یادگیری و برانگیختن حافظه تصویری بلندمدت در یادگیرنده تولید شده اند.

این مجموعه (فیلم‏ های آموزشی رای‏ درس) مکمل تلاش های ارزشمند معلمان مدرسه و ابزاری در امتداد اهداف آموزشی مبتنی بر فناوری مدارس است و هرگز جایگزینی برای مدرسه و کلاس درس نخواهد بود هر چند افرادی که متأسفانه به هردلیلی از نعمت کلاس درس محروم هستند می توانند با کمک رای‏درس بر این محدودیت چیره شوند.

 مزیت‏ های فیلم‏ های آموزشی رای‏ درس

- بهره گیری از اساتید مجرب و دانشمند

- ارایه ی مطالب درسی بصورت تمام صفحه و در نتیجه حذف عوامل مزاحم بصری در تصویر

- بکارگیری همزمان حواس شنیداری و دیداری و انتقال مطالب به حافظه ی بلند مدت

- ارایه مطالب درسی از طریق انیمیشن، شکل‏ها و نمودارها و از این طریق کمک به یادگیری مفهومی و عمیق مطالب درسی و همچنین تقویت حافظه بلندمدت

- ارایه ی هر یک جلسه درس در حدود 20 تا 30 دقیقه و در نتیجه سهولت و تسریع بیشتر در امر یادگیری

- بیشترین میزان بکارگیری حواس یادگیرنده به واسطه استفاده از رنگ‏ های شاد، در کنار تمام صفحه بودن و زمینه‏ ی سیاه و در نتیجه افزایش کارایی ذهنی یادگیرنده و تقویت حافظه بصری وی

- دسترسی ساده، بسیار بسیار کم هزینه و همیشگی به فیلم‏های آموزشی از طریق شبکه 3Gرایتل

 

 تصاویری از محیط فیلم‏ های آموزشی رای‏ درس


بسته‏ های آموزشی رای‏ درس

بسته‏ های آموزشی رای ‏درس بطور عمومی مبتنی بر سرفصل‏ های کتاب‏ های درسی آموزش و پرورش تعریف و ساماندهی شده است. به عنوان مثال بسته آموزشی فیزیک2 مربوط به کتاب فیزیک2 آموزش و پرورش می ‏باشد و متناسب با فصل بندی آن ساماندهی شده است.

برای برخی از کتب درسی رای‏درس دو نوع بسته آموزشی تولید نموده است: (1) بسته آموزشی تشریح مفاهیم  (2) بسته آموزشی حل سوالات امتحانی

هزینه استفاده از رای درس   

فیلم‏ های آموزشی رای ‏درس بدون محدودیت و رایگان در دسترس کاربران رایتل می‏ باشد. این بدان معنی است که کاربران رایتل برای استفاده از فیلم‏ های آموزشی رای‏ درس هیچ هزینه‏ ای پرداخت نخواهند کرد.

کاربران رای ‏درس تنها هزینه ی ترافیک شبکه تلفن همراه را ، البته با تعرفه ای کمتر از استفاده ی اینترنت، پرداخت خواهند نمود. هزینه تقریبی ترافیک مصرف شده برای هرساعت فیلم آموزشی حدود 7000 ریال (700 تومان) می‏ باشد. (هزینه متوسط تهیه نسخه دی‏ وی‏ دی این فیلم‏ های آموزشی حدود 70.000 ریال می‏ باشد. برای اطلاعات بیشتر می‏توانید به سایت rayadars.ir مراجعه نمایید.)

نرم افزار اندروید رای درس   

 نصب نرم افزار اندروید رای ‏درس

1.  نرم افزار اندروید رای‏ درس را می‏ توانید از طریق یکی از آدرس‏های زیر دانلود نمایید:

 

             www.rayadars.ir/RayDars.apk

-  توضیح: همواره آخرین نسخه نرم افزار اندروید رای‏ درس را می‏ توانید از این آدرس‏ ها دانلود کنید.

 

 

2.  نرم افزار دانلود شده را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید.

توضیح:

-  نرم افزار رای‏ درس از اندروید 2.2 به بعد را پشتیبانی می‏ کند.

-   شما می‏ توانید از طریق گزینه About در منوی Setting گوشی هوشمند خود از نسخه اندروید آن اطلاع پیدا کنید.

 

 

 

 

3.  نرم افزار رای درس را باز نموده و از آن لذت ببرید.

 

 

 

 بروزرسانی نرم افزار اندروید رای‏ درس

1. بروزرسانی خودکار

نرم افزار رای‏ درس درصورتی که نسخه جدیدی منتشر شده باشد بصورت اتوماتیک تشخیص داده و در ابتدای باز شدن نرم افزار پیام می‏ دهد که نسخه جدیدی منتشر شده است و امکان دانلود نسخه جدید را برای کاربر فراهم می‏ کند.

2. بروزرسانی دستی

همواره از طریق آدرس‏های اینترنتی زیر می‏ توانید آخرین نسخه نرم افزار اندروید رای‏ درس را دریافت و نصب نمایید.


            www.rayadars.ir/RayDars.apk

استفاده از نر م افزار رای درس   

کاربری نرم افزار اندروید رای ‏درس

1.مقدمه

نرم افزار رای ‏درس در اساس منویی چند مرحله‏ ای را در اختیار کاربران قرار می دهد که از طریق آن می‏ توانند فیلم‏ های آموزشی مورد نظر خود را جستجو کنند، بیابند و در نهایت تماشا کنند.

2.صفحه اول

-  در این صفحه مقاطع تحصیلی برای انتخاب مشخص شده است، که در حال حاضر شامل «سال اول متوسطه»، «سال دوم متوسطه نظری»، «سال سوم متوسطه نظری» و «سال چهارم متوسطه نظری» می‏باشد.

 

-  با انتخاب هر یک از گزینه‏ ها (مقاطع تحصیلی) می ‏توانید لیست بسته‏ های آموزشی مربوط به آن مقطع را مشاهد نمایید و از بین آن‏ها درس یا بسته آموزشی مورد نظر خود را بیابید و تماشا کنید.

پشتیبانی رای درس   

 پشتیبانی نرم افزار رای‏ درس

کاربران رای ‏درس درصورت مشاهده اشکال در نرم ‏افزار رای درس، که معمولا بصورت بسته شدن و توقف ناگهانی نرم افزار رخ می ‏دهد، می‏ توانند از طریق آدرس اینترنتی  www.rayaDars.com/raydarsمشکلات احتمالی نرم افزار را گزارش دهند تا نسخه ی جدید برای حل مشکل در اولین فرصت‌ منتشر شود.

نرم افزار رای‏ درس انتشار نسخه جدید را بصورت خودکار اعلام می‏ نماید. (برای اطلاعات بیشتر به بخش بروزرسانی در همین مستند مراجعه نمایید.)

 پشتیبانی شبکه 3Gرایتل

درصورتی که اطلاعات نرم افزار بارگزاری نمی ‏شود یا فیلم‏ها نمایش داده نمی‏ شوند، ابتدا اطمینان حاصل کنید که امکان تبادل داده در گوشی تلفن همراه شما فعال شده است، سپس در صورت پایدار بودن مشکل می ‏توانید با مرکز پشتیبانی رایتل تماس بگیرید و مشکلات خود را گزارش دهید تا راهنمایی لازم را دریافت نمایید.

مرکز تماس مشتریان رایتل:

-  تماس از خطوط رایتلی: 200

- تماس از سایر خطوط : 09202000000


کسب اطلاعات بیشتر

-   از طریق وبسایت رایتل

o  وب سایت رایتل > محصولات و تعرفه ها > طرح رای‏ درس

o  مراجعه به آدرس اینترنتی:  www.rightel.ir/raydars

-   از طریق وبسایت رایادرس

o  وب سایت رایادرس > رای ‏درس

o  مراجعه به آدرس اینترنتی:  www.rayadars.ir/raydars

-   از طریق مرکز تماس مشتریان رایتل:

o  تماس از خطوط رایتلی: 200

o  تماس از سایر خطوط : 09202000000

پرسش های متداول   

 سوالات متداول

چگونه اطمینان حاصل کنیم که امکان تبادل داده در گوشی تلفن همراه شما فعال شده است؟

.

.

.

آدرس:
تهران،خیابان توحید،خیابان فرصت شیرازی، پلاک 156، واحد3

تلفن:66120121-021

ایمیل: rayadars@gmail.com

              

تماس با ما


 

پشتیبانی